AutořiLuboš Pavel

Luboš Pavel

Vystudoval jsem Polygrafickou školu, ale hlavně jsem chtěl psát knížky. Po mnoha nedokonalých pokusech jsem přeci jen začal tvořit čtivé příběhy. A chtěl jsem jim dávat i tvar a tvář. První knihu básní, knihu povídek a pohádku jsem si proto vyráběl ručně. Obálka z ručního papíru nebo barevného kartonu, ručně kolorované obrázky, hřbet šitý jehlou doma na koleni. Náklad: 30 originálů. Pak jsem si všiml, že nejsem sám. Potkával jsem autory, které taky bavilo vyrábět knihy ručně. Uspořádali jsme putovní výstavu Sami Zdatní a návštěvníkům mnoha kaváren tak přiblížili naše výtvory.

Svět běžel nezadržitelným tempem dál, nechával jsem si tisknout své další tituly v tiskárně v malém nákladu. S batohem na zádech pak obcházel obchody a nabízel své knihy k prodeji. Někde se ušklíbli, že berou jen ty z velkodistribuce, někde vzali knihu s potěšením do rukou a zálibně si ji prohlíželi. Například pan Fišer v Kaprově ulici. Obrázky linorytů byly stále ručně kolorované.

Vystudoval jsem na DAMU katedru autorské tvorby a pedagogiky a mezi tím se masově rozšířil internet a vzniklo mnoho možností. Vytvořil jsem si své stránky a nabízím v eshopu své knihy. Knihy od autora, který dohlíží nad vznikem a vzhledem svých knih od první čárky až po druh papíru nebo velikost písma, k tomu namlouvá audioverze a vytváří interaktivní ebooky. Svojí cestou pak inspiruje mnoho dalších autorů, kteří se setkávají, předávají si zkušenosti a spolupracují pod značkou Papyro.

Vydané ebooky: