Dobrodružství animace

Luboš Pavel

85 Kč
Datum vydání 2016
Aktualizováno 2017
Jazyk čeština
Počet stran 41
Autor
Odkaz na ebook

Popis ebooku

Formát knihy: interaktivní PDF, vložená cvičení, obrázky a videa.
Podívejte se na ukázku knihy: https://www.yumpu.com/cs/document/view/55900481/do…

Jaroslav Soumar, ilustrátor této knihy, je učitelem na ZUŠ. Přišel během své práce na zajímavý postup, jak učit děti malovat. Malování je, alespoň do určitého věku, jednou z nejoblíbenějších činností dětí (kromě toho také sledování pohádek). Děti ale nebaví opakovat to samé jen proto, aby se dobře naučily nakreslit například koně. Začal je tedy učit malovat pomocí tvorby animovaných obrázků. Čtyřikrát stejný kůň děti nudí, ale když jsou to čtyři různé fáze běžícího koně a tyto obrázky se v počítači spojí do plynulého pohybu, děti jsou z tvorby nadšené. Namalují pak rády třeba i deset fází koně.
Skoro každé dítě touží stát se alespoň na chvíli filmovou hvězdou, nebo režisérem vlastního filmu. Obojí se mu může splnit, když si přečte knihu Dobrodružství animace. I předškolní děti podle této knihy pochopí, jak se takový animovaný film dělá, ty malé děti za malé asistence, a ty větší děti úplně samy.
Luboš Pavel, autor této knihy, vypráví v jiné knize příběh o malém hrášku – Kuliferdovi (můžete si ji koupit jako ebook). Postavičky z té knihy využijeme k tomu, abychom si ukázali, jak krok za krokem vytvořit první krátký animovaný film. Kapitolu za kapitolou prožijeme opravdové dobrodružství animace.
Čtenáři se seznámí s technikou tvorby postaviček, s různými možnostmi, jak rozpohybovat obrázek nebo nějaký jiný objekt. Animovat mohou dokonce sami sebe. Pro děti náročná práce s počítačem a softwarovým programem je obsahem pouze jedné závěrečné kapitoly. Děti si mohou celou dobu hrát a zkoušet animovat i bez počítače.

Čeká na vás 14 kapitol zábavného čtení.

Pochvala od režisérky a lektorky na animačních táborech Kateřiny Knappové: už dávno jsem chtěla napsat, že se mi knihy strašně líbily. A co mně, mým dětem! Dobrodružství animace mě vyloženě překvapilo svým nevtíravým průvodcováním světem animace, je to moc hezká, skromná, přehledná a hravá knížka, se kterou má člověk hned chuť něco zkusit. Myslím, že o to šlo! Gratuluji a díky, že jsem mohla nahlédnout.

inzerce