AutořiMichal Binka

Michal Binka

Vystudoval jsem Univerzitu Pardubice, Ekonomicko-správní fakultu, obor Hospodářská politika a správa a Univerzitu Tomáš Bati ve Zlíně, Fakultu multimediálních komunikací, obor Marketingové komunikace. Na Masarykově univerzitě jsem studoval Veřejnou ekonomiku, na Vysoké škole ekonomie a managementu jsem studoval MBA se specializací marketing.

V roce 2002 se mi poprvé dostala do rukou „bible“ marketingu od Philipa Kotlera a od té doby jsem se začal marketingu věnovat naplno. Marketing mě uchvátil, jeho šířka záběru, multidisciplinarita, propojení tolika vědních oborů. Věděl jsem, že to je obor, který mi bude vyhovovat. Je kreativní, opírá se o matematiku, logiku, odborné znalosti a zkušenosti. Ale co hlavně, je to disciplína, kde se možná více než jinde musí používat selský rozum.

Moje marketingová praxe začala v roce 2003, kdy jsem si vyzkoušel moje první podnikání (při studiu, takže to studium podle toho také dopadlo a vypadalo). Založil jsem společně s mým kamarádem internetovou cestovní agenturu (HolideayPortal.cz), následně na to e-shop se suplementy sportovní výživy (Muscle.cz).

Po 2 letech jsem se rozhodl nasbírat víc zkušeností z marketingu i z fungování větší firmy, proto jsem nastoupil jako Marketingový manažer do společnosti AG FOODS, kde jsem měl na starosti 7 segmentů divize Food Service, celkem ve 4 státech (ČR, SR, HU a PL).

Po 5ti letech jsem přešel do společnosti KAJOT, kde jsem působil do srpna 2018 na pozici Marketingového ředitele (celkem 7 let). Za drobnou zmínku stojí možná i mé krátké odskočení na zkušenou do společnosti Student Agency, kde jsem také působil na pozici Marketingového ředitele.

Chcete-li se dozvědět něco více o mé maličkosti (vzdělání, praktické zkušenosti atd.), stačí navštívit můj profil na https://www.linkedin.com/in/michalbinka/. Každá kniha i e-book velmi rychle zastará, tak právě v tomto elektronickém prostoru můžete dohledat moje aktuální kontakty.

Vydané ebooky: