AutořiMichaela Peterková

Michaela Peterková

Vedu vzdělávací semináře, píšu, v omezené míře se věnuji individuálním klientům, vytvářím diagnostické testy a online programy pro různé oblasti života a duševního zdraví. Při své práci čerpám zejména z pozitivní psychologie, kognitivně-behaviorální terapie, krátké terapie zaměřené na řešení a rovněž mě zajímá hypnóza.

Publikuji odborné i popularizující texty – Psychologie DNES, Moje psychologie, Sedmička, Květy aj. Napsala jsem několik knížek, stovky článků pro různé webové stránky zabývající se například depresí, syndromem vyhoření, nevěrou, výchovou, psychickým vývojem a psychickými poruchami a zodpověděla jsem na dva tisíce dotazů v internetové poradně.

Donedávna jsem se věnovala také individuálním klientům s neurotickými, partnerskými a osobnostními potížemi; používala jsem i metodu hypnózy (přesněji řečeno stále se věnuji několika klientům, kteří za mnou docházejí už několik let, ale nové klienty momentálně nepřijímám). Svým klientům jsem vděčná za zkušenosti, které bych jinak načerpat nemohla.

Dlouhodobě mě zajímá lidská psychika a její schopnost vyvíjet se a zlepšovat své fungování. Žádný člověk neumí všechno ani není 100% psychicky odolný. Většina lidí je ale schopná zvládnout mnohem víc, než kolik si myslí. O co se snažím, je probudit spící potenciál a pomoci tak těm, kteří o to mají zájem, ke spokojenějšímu a plnějšímu životu.

Vydané ebooky: