Vadné držení těla u dětí – 11 nejčastějších rizikových faktorů

Michal Kusyn a Pavla Kusynová Vichnarová

Vadné držení těla u dětí – 11 nejčastějších rizikových faktorů

Zdarma
Kategorie Děti, Zdraví
Datum vydání 2016
Jazyk čeština
Počet stran 27
Odkaz na ebook

Popis ebooku

Vadné držení těla (VDT) u dětí, a nejen u nich, je bohužel velmi rozšířené a podceňované. VDT v dětství je v přímé souvislosti s onemocněním pohybového aparátu v dospělosti! A poruchy pohybového ústrojí jsou druhou nejčastější příčinou dlouhodobé pracovní neschopnosti. Tato fakta jsou velmi znepokojující!

Vadné držení těla se vyskytuje už v mateřských školách! Podle některých údajů je to až 10% předškoláků. U dětí mladšího školního věku jde až o 30% výskyt.

Ze studií vyplývá, že u dětí s vadným držením těla byl zaznamenán větší výskyt bolestí hlavy, krční a bederní páteře a celkově vyšší výskyt dlouhodobých zdravotních potíží. Až každé třetí dítě školou povinné si stěžuje na potíže s páteří.

Vadné držení těla není neovlivnitelné!!! Některé faktory ovlivnit nelze nebo jen stěží, neseme si je s sebou od narození. Existuje ale spousta dalších faktorů, které ovlivnit lze!

V našem ebooku se seznámíte s 11 nejčastějšími rizikovými faktory, které mohou vést k vadnému držení těla. Jedním se zmíněných faktorů je i urychlování vývoje dítěte, kterému jsme se věnovali v samostatném článku na blogu (Dítě a sed aneb …). Zmíněna je i strava, málo pohybu či naopak nadměrné sportování.

inzerce