Průvodce světem investic: Investování do podílových fondů

Josef Škoda
Mgr. Eva Bohanesová PhD.

Zdarma
Kategorie Finance, Investice
Datum vydání neuvedeno
Jazyk čeština
Počet stran 18
Odkaz na ebook

Popis ebooku

Představte si, že každý měsíc Vám v rodinném rozpočtu zůstanou volné prostředky alespoň 500 Kč. Řeknete si co s nimi, kam je uložit, aby se zhodnotily, a začnete přemýšlet. Možností se nabízí několik: utratit, nechat i nadále na běžném účtu, posílat na spořicí účet, na stavební spoření nebo investovat. Pokud peníze neutratíte, je nutné si před tím, než je někam uložíte, odpovědět na otázku:

„Na jak dlouho mohu svoje volné prostředky odložit?“, nebo „Na co chci tyto prostředky použít a kdy?“

Pokud máte rozmyšlenou dobu, po kterou peníze nepoužijete, pak znáte i Váš investiční horizont. Víte-li, na co chcete investované prostředky odložit (koupě nového auta, dovolená v zahraničí), pak znáte Váš  investiční cíl. Nyní přichází na řadu výběr vhodného produktu. Jestliže víte, že peníze budete potřebovat nejpozději do jednoho roku zpět, zvolte bankovní produkt např. spořicí účet. Pokud jste ochotní přistoupit na určité riziko, můžete zvolit podílový fond s umírněnou investiční strategií.

Můžete-li volné prostředky odkládat po dobu delší než tři roky, je vhodné využít široké nabídky otevřených podílových fondů…

inzerce