10 tipů, jak vytěžit ze strečinku maximum

Michal Kusyn a Pavla Kusynová Vichnarová

10 tipů, jak vytěžit ze strečinku maximum

Zdarma
Kategorie Sport, Zdraví
Datum vydání 2016
Jazyk čeština
Počet stran 13
Odkaz na ebook

Popis ebooku

Strečink je nedílnou součástí každého cvičení. S jistou mírou nadsázky se dá říci, že cvičení je buď o posilování nebo o protahování. Se svalem jako takovým ani moc víc dělat nejde. Proto každý, kdo bere cvičení vážně, se musí dříve či později strečinku věnovat. A ze zkušenosti platí, čím dříve, tím lépe.

Existuje spousta stránek, které se strečinku věnují. Můžete tam najít desítky nejrůznějších poloh pro protahování jednotlivých svalových skupin. Takové stránky jsou určitě lákavé. Pokud ale trochu rozumíte anatomii a principu protahování svalů, zjistíte, že spousta poloh je nevhodných. A z té záplavy různých cviků ani nevíte, který si vybrat.

Co už se probírá méně, jsou faktory, které strečink ovlivňují. Vytvoření správného prostředí a podmínek, za kterých se strečink provádí, je zcela zásadním prvkem. Nedostatečné prohřátí či spěch při protahování může naprosto zhatit účel cvičení nebo dokonce vést k poškození svalů či šlach.

V našem ebooku najdete ty nejdůležitější faktory, které mohou efekt strečinku výrazně ovlivnit. Každému z faktorů věnujeme několik řádků, abychom odkryly to podstatné, čím ovlivňují kvalitu protahování. A zároveň přinášíme i tipy, které lze převést do každodenní praxe.

Ne vše se do této brožury vešlo. Další zajímavosti týkající se strečinku najdete na našem blogu. Ať už jde o zařazení strečinku do tréninkové jednotky, o podstatě strečinku, typech strečinku či uvědomění si vlastního těla, které se strečinkem úzce souvisí a je také jedním z tipů, který je v ebooku zmíněn.

inzerce